Program turystyczny,
wycieczki

Życie bez podróży jest jak potrawa bez soli

Centrum Słowian i Wikingów


Jest to niezwykłe miejsce na wyspie Wolin, gdzie w każdym budzi się waleczne serce Wikinga. Dzieci zostaną wprowadzone w tematykę wczesnośredniowiecznych wierzeń słowiańskich oraz skandynawskich, a następnie wezmą udział w grze terenowej. Celem gry jest zebranie przez drużyny 6 run od mitycznych bogów, którzy ukryli się pod postacią rzemieślników poruszających się po skansenie. Dzieci muszą odszukać bogów, odgadnąć ich imiona i wykonać u nich zadania (z zakresu dawnych rzemiosł lub sprawnościowe). Zdobyte w ten sposób runy utworzą odpowiedź – nazwę legendarnego miasta, którego mieszkańców dzieci muszą uratować przed zagładą.

Aqua Park Sandra


Brak pogody i zimna woda w morzu nie będzie dla nas przeszkodą. Dla zażycia kąpieli odwiedzimy Aqua Park Sandra w Pogorzelicy. Jest to największe na Pomorzu centrum wodne z wieloma niespotykanymi atrakcjami: boisko do gier wodnych, ekscytująca zjeżdżalnia z zapadnią czy też wodna dżungla. Ciekawostką jest także niepowtarzalny wodny tor przeszkód oraz wodny plac zabaw z zatopionym statkiem.

Wycieczka statkiem


Kołysanie pokładu pod stopami, szum morza i bezkresny horyzont przed oczami. Poczuć się jak prawdziwy wilk morski - to cel kolejnej wycieczki. Stylizowany na żaglowiec statek „Pirat” zabierze dzieci w rejs pełen niezapomnianych wrażeń.

Dziki Zachód


Jest idealnym miejscem dla spragnionych przygód w stylu western, miejscem, gdzie można spotkać prawdziwych kowboi, odwiedzić saloon z kowbojskim jedzeniem, zobaczyć westernowe show, napad na bank i pokazy kaskaderskie. Podczas wizyty na Dzikim Zachodzie udamy się do wioski indiańskiej, odwiedzimy indiański wigwam, posłuchamy indiańskich opowieści, zobaczymy egzotyczne stroje Indian i ich barwne tańce. Najodważniejsi z nas będą mogli przejść przez Labirynt Szoszonów.

Muzeum Figur Woskowych


w Kołobrzegu to wspaniała atrakcja. Tylko tutaj możemy zrobić sobie fotkę ze swoim idolem, gwiazdą telewizyjną, znanym politykiem czy inną postacią życia publicznego. Liczba osobowości jest imponująca i wciąż rośnie. Co prawda, nie będą to żywe postaci we własnej osobie, a jedynie woskowe figury do żywego przypominające oryginał, ale i tak dobrze jest się pokazać „między  gwiazdami”.

 
call-04-ziel-04-04